anasayfaürünleraktivitelersizden gelenlersiparişhakkımızdailetişim

Düğün Pastası

Düğün Pastası
Düğün Pastası

Düğün pastaları hayatlarımızın belki de en mutlu gününde yanımızda olan en gösterişli pastalardır.

Düğünlerin gelin ve damat gibi vazgeçilmezidir pasta. Bununla beraber düğün pasta seçimi hem zordur hem de hep son dakikaya bırakılır. Düğün pastasını seçerken bazı konulara dikkat edilmesinde fayda vardır.

Davetli sayısı ve düğünün yapılacağı mekan çok önemlidir. Düğün pastasının sunum yapılacağı zamana kadar muhafaza edilebileceği soğutucunun olduğu mekanlar tercih edilmelidir. Düğün pastasını bekleteceğiniz soğutucunun derecesi de önemlidir. Derecesi çok düşükse pastanız donabilir ya da derecesi yüksekse de eriyebilir.

Düğün pastası genelde en son sırada yeralır. Hayalinizdeki düğün pastanız için yaklaşık bir ay öncesinden sipariş vermeli ve düğünden en geç bir hafta öncesine kadar da davetli sayınızı bildirmeniz gerekir. Yoksa düğününüzde içinize sinmeyen bir pastayı kesmek zorunda kalabilirsiniz.

Düğün pasta tatlarında ağır tatların yerine, yenilmesi daha rahat olan malzemelerin tercih edilmesini tavsiye ederiz. Mevsim meyveli, parça çikolatalı pastaların misafirleriniz tarafından daha rahat tüketilebileceğini unutmayınız.

Düğün pastasının çok katlı olması gerçekten güzel bir görüntüdür. Çok katlı pastaların taşınması, muhafaza edilmesi zor olduğundan, bu tarz taleplerde maket pasta tasarlanır ve misafirlere servis edilmek üzere ayrıca bütün pastalar hazırlanıp, tabaklara servis edilmektedir. Modelli pastalarda arada bir ekipman olmadan önerilen en fazla kat sayısı 3 olmalıdır. Aksi takdirde pastanızda bozulmalar olabilir. Çok katlı ve pasta standında hazırlanacak olan pastalarda, pasta katları düğün yapılacak yere parça parça götürülüp, düğün yerinde birleştirmesi önerilmektedir. En güzel düğün pastası çok katlı olsa da bu zorlukları göze almak gerekiyor.

Facebook'ta Paylaş Twitter'de Paylaş Google Plus'ta Paylaş
İçerenköy Mah. Şükran Sk. Olgun Apt. No:7/A Ataşehir / İSTANBUL
0216 576 98 28
0533 526 20 62